top of page

תוכנית ״קהילה״

​הסטודנטים הנבחרים לקבלת המלגה הם צעירים וצעירות
שמודעים לחשיבותן של אחריות אישית, עשייה חברתית ועזרה לזולת.
יותר מכך, הם שואפים לפעול כדי לממש את הרעיונות האלה ביוזמה עצמית ובתרומה מעשית. הרצון לחולל שינוי חיובי בקהילה, בחברה, במדינה, מקנן בהם ואף מניע אותם.

בתוכנית 'קהילה', הסטודנטים שלנו מקיימים פעילות התנדבות קבועה למען ילדים ובני נוער במצבי סיכון ומצוקה. ההתנדבות מתבצעת בשיתוף עמותות שונות 
במסגרת המלגה הסטודנטים מבצעים 130 שעות התנדבות בשנה. ההתנדבות מתקיימת בכל רחבי הארץ.
המלגות ניתנות לסטודנטים לתואר ראשון ושני באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות המוכרות על ידי המל"ג.

אנחנו, בארגון הבוגרים, מלווים את הסטודנטים המשתתפים לאורך כל התוכנית, 
אנו שואפים להעניק לסטודנטים שלנו מעטפת מלאה הכוללת את המלגה כספית ובנוסף סדנאות וקורסי העשרה במטרה לסייע להם למימוש אישי, לימודי ומקצועי שיעניקו להם את הכלים וההזדמנויות להצלחה. 

עבור הבוגרים שלנו נפתחת בשנה השנייה ההזדמנות להשתלב במסלול 'יזמות' במסגרת תוכנית 'קהילה'.

אנחנו, בארגון הבוגרים, רואים בגאווה ובסיפוק את פירות ההשקעה שלנו בתוכנית קהילה.
ההשפעה החברתית מייצרת אדוות במעגלים הנרחבים והשינוי כבר ניכר
במקומות, במגזרים ובשכבות השונות בציבור.
תמורות אלה מחזקות את החברה שכולנו מתגאים ורוצים לראות בישראל.
אנו מאמינים ומשוכנעים, כי בוגרי המיזם, ימשיכו לבנות את הבניין האנושי הזה, שקשה לחשוב על חשוב ממנו.
תמונות מן הפעילויות המגוונות של הארגון:
חלק מהעמותות המשתתפות בתכנית: 
דרך המלך.png
לוגו בלי רקע.jpg (1).png
לוגו_סחי.png
ללא רקע לבן.png
היי לינוי שבוע הבא חני פנויה ב26.12  28.12 לפגישה של חצי שעה על הקוח שלך וליקדאין אם תרצי,
1200px-AkimLogo.svg.png
היי לינוי שבוע הבא חני פנויה ב26.12  28.12 לפגישה של חצי שעה על הקוח שלך וליקדאין אם תרצי,
שחרות.png
הילה_edited.png
מגדים.webp

עד היום כ-300 בוגרים השלימו את תוכנית קהילה של הארגון. הכירו כמה מהם:

bogrim-new2.jpg
לי אורן.jpeg

"התנדבתי עם נערות בסיכון ההתנדבות בהחלט עוררה בי רצון להשפיע בעתיד והדבר ניכר בבחירת העיסוק הנוכחי שלי כשליחה מטעם הסוכנות היהודית במסלול עמיתי ישראל הפועל בקמפוסים ברחבי ארה"ב במטרה לחזק הזהות היהודית של הסטודנטים וחיבורם לישראל.

כיום אני שליחה מטעם הסוכנות היהודית במסלול עמיתי ישראל הפועל בקמפוסים ברחבי ארה"ב במטרה לחזק הזהות היהודית של הסטודנטים וחיבורם לישראל. יציאה לשליחות ועזיבת המקום הבטוח, הבית, עבור מטרה גדולה יותר ממני, איננו דבר פשוט. רוח ההתנדבות דוחפת אותי תמיד לעשיה למען האחר ואני שמחה מאוד על הזכות לעשות זאת".

לי אורן

בוגרת תואר ראשון במדעי המדינה, חינוך ומנהיגות חברתית חינוכית באוניברסיטת העברית בירושלים

אורלי עלמו.jpeg

" ליוויתי נערים עוברי חוק, הרגשתי שאני משמשת עבורם דמות יציבה בחיים, אוזן קשבת ומעניקה להם את הכלים שיש ברשותי, על מנת שיוכלו להתמודד עם האתגרים שהחיים מציבים להם ולמצות את הפוטנציאל הקיים בכל אחד מהם. מלגת הבוגרים נתנה לי מעטפת מכל בחינה אפשרית על מנת שאוכל להשקיע בלימודים בראש שקט, יחד עם ראייה רחבה יותר ויציאה מהאני הפרטי שלי, ועם כל העומס הלימודי והמנטאלי בכל התקופה הזו אלו היו רגעים בשבוע שלימדו אותי המון ועזרו לי לקבל פרופורציה.

אני מודה לארגון על הגב העצום שקיבלתי ועל ההזדמנות השווה שהם מעניקים לכל מלגאי בתכנית ורק מחכה לרגע שבו אוכל להחזיר מעט ממה שקיבלתי".

אורלי עלמו

בוגרת תואר ראשון בסיעוד וסטודנטית לתואר שני בסיעוד

באוניברסיטת בן-גוריון

"התנדבתי עם נער שנפתח נגדו תיק ונמצא בהליך לסגירתו, ההתנדבות היא כחלק מהטיפול שלו, היא תרמה לי רבות, ההבנה שכל אחד יכול לשנות את גורלו אילו רק יבחר בכך, גורמת לעולם שלנו להיות מקום טוב יותר לחיות בו. ההתנדבות היוותה חלק משפיע בהסתכלות שלי על נערים שביצעו פשעים, על ההבנה כיצד לפעול מולם והיכן ניתן לנקוט ביד רכה ומאפשרת. הייתה לי זכות גדולה לקחת חלק מפרוייקט ענק שממשיך לצעוד בגאון במשך שנים רבות, תודה רבה".

משה חדד

בוגר תואר ראשון עבודה סוציאלית

מכללת ספיר

משה חדד.jpeg

"חשתי תחושת שליחות בביצוע תפקידי כחונכת בני נוער במצבי סיכון, עברתי תהליכים משמעותיים עם החניכים, עוררתי בהם מוטיבציה ושאיפות.

התחזקה בי ההבנה שהחלום שלי הוא לעסוק בחינוך ושזהו המקצוע שבו אוכל להביא את עצמי לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר! היום אני עוסקת גם בתחום החינוך וממשת את החלום. אני מרגישה חיבור גדול מאוד לתחום ומודה על הניסיון שקיבלתי במסגרת ההתנדבות בעמותה ולהרחבת הידע שלי. אני בטוחה שאמשיך לעשות חיל ולהשפיע בתחום ההתנדבותי בכל הזדמנות".

נועה-שובל אוקרט

בוגרת תואר ראשון בפולטיקה ממשל וחינוך באוניברסיטת בן גוריון וסטודנטית לתואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך

נועה אוקרט.jpeg
קארין טורוגמן.JPG
אוריה אליהו.jpeg

״התנדבתי בסיירת חסד ייחודית שמטרתה העיקרית להוות מודל חיובי עבור ילדים ונערים מהשכונה תוך כדי רתימתם לאריזה וחלוקה של סלי מזון למשפחות מעוטות. ההתנדבות העצימה ומילאה בי סיפוק ותחושת שליחות גדולה. הרגשה שאני חלק ממשהו גדול באמת. אין תחושה יותר מעצימה מזו. אני שואפת להמשיך להתנדב ולעזור ע"י בישול אוכל לנערים בסיכון, וזה בעצם משלב את האהבה שלי לאוכל ולעזור לאנשים".

אוריה מזעקי
בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה

באוניברסיטת אריאל שבשומרון

"ההתנדבות נתנה לי אוויר לנשימה בתוך התואר, לא משנה כמה הייתי עמוסה ידעתי שאני חייבת לתת מעצמי ולהתנדב כך התמלאתי באנרגיות ובפרופורציה. השאיפה שלי להגיע למצב שבו אוכל יום בשבוע לטפל בילדים/משפחות מועטות יכולת בלי עלות. כיום אני מתכננת טיול לאחר התואר שבמהלכן אוכל לבצע התנדבות במדינות עולם שלישית בהדרכה לילדים כיצד לצחצח שיניים ולשמור עליהן. תודה למלגה שתמכה בי בכל השנים האלו בתואר, לא הייתי מצליחה לעשות את זה לבד!"
קארין תורג׳מן
בוגרת תואר ראשון ברפואת שיניים
באוניברסיטת תל אביב וסטודנטית לתואר שני לניהול מערכות בריאות
"ליוויתי נערים שמוכרים ברווחה בשנה השלישית עברתי לתוכנית סיכויים שמלווה נערים בעלי רקע פלילי. כל נער מגיע עם הייחודיות שלו ולכן כל שנה הייתה שונה מקודמה עבורי. אני מאמינה שמכל אדם אנחנו יכולים ללמוד דברים חדשים ולכן בהתנדבות היה לי חשוב לשים דגש לא רק על התרומה שלי עבור החניכים אלא גם על התרומה של כל אחד מהם עבורי. מתוך החשיבה הזאת אני מרגישה שנתרמתי רבות מההתנדבות גם אישית וגם מקצועית. ההתנדבות לימדה אותי הרבה פעמים לחשוב מחוץ לקופסא, למדתי להכיל רגעים קשים, להבין את האחר בצורה יותר עמוקה ואמיתית, לקבל את האחר מבלי לשפוט ולראות את הטוב הטמון בכל דבר ואדם. אני מרגישה שההתנדבות היוותה נקודה של אור בתקופה הסטודנטיאלית ושזכיתי לעשות משהו בעל ערך מוסף בשנותיי כסטודנטית. ההתנדבות חיברה אותי לחשיבות בצעידה משותפת, לדעת לעזור וגם לקבל עזרה" .
סיוון אסרס
בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית
באוניברסיטת בן גוריון
סיוון אסרס.jpeg

"נכנסתי אל חייהם של 4 נערים שונים, כל אחד עולם ומלואו. הכרתי נערים טובים שמעט סטו מהדרך. המלגה לימדה אותי הרבה, כמה סבלנות והקשבה הנערים האלה זקוקים, מישהו לא אובייקטיבי שידאג להם. הבנתי עד כמה המלגה היא חשובה, כמה אני יכולה לעזור ולתרום לאחר בעצם העובדה שאני מהווה מודל לחיקוי ותורמת מהידע שלי.  לאורך כל הדרך הבוגרים היו שם, לכל שאלה ותהייה, עטפו ונתנו מענה.

אלו היו שלוש שנים מעצימות ומלמדות, זכיתי לקחת חלק במלגה זו. אין ספק שעוד נפגש".

גילי גלבוע
בוגרת תואר ראשון בניהול משאבי אנוש
באוניברסיטת בר אילן
גילי גלבוע .jpeg
דניאל ברניס.jpg
"התנדבתי עם נוער בסיכון, הנערים עזרו לי מאוד להיכנס לעולמם בעל המציאות המורכבת בה הם חיים וכילד יפואי שהיה מוגדר כנער בסיכון.  אני חושב שעזרתי לנערים להבין שאני לא שופט אותם ואני יכול לעזור להם להתחיל להסתכל על המציאות במשקפיים אחרים, כדי לצאת מסיטואציות מורכבות הכוללות אלימות פיזית ומילולית כבררת מחדל. החניכים ללא ספק גרמו לי סיפוק רב במהלך התנדבותי ונתנו לי כוח להמשיך על אף הקשיים שהיו בדרך. כיום יש לי ביה"ס בשם 'לשחות בקלות' ואני מדריך בו ילדים ומבוגרים".
דניאל ברניס
בוגר תואר ראשון במסלול לניהול עסקי ויזמות חברתית
סמינר הקיבוצים
צליל מימון.jpg
״ליוויתי וחנכתי נערים ונערות שמתמודדים עם קשיי לימודים בשכונת מצוקה בנתניה. ההתנדבות השרתה עלי השראה. כנערה בסיכון לשעבר, היכולת לסיים תואר במשפטים באוניברסיטה, לטוס למשלחות בחו"ל, להשתתף בפרויקטים של מנהיגות ולעבוד בתפקיד ניהולי בחברת היי טק, אינה דבר מובן מאליו. ללא המלגה וההתנדבות, הדרך הייתה קשה הרבה יותר״
צליל מימון
למדה משפטים באוניברסיטת תל אביב
עובדת כמנהלת צוות בחברת הייטק
"זכיתי להכיר את נועה, נערה מקסימה שבהתחלה מאוד חששה מהמפגש, ולאט לאט הרגישה יותר בטוחה בקשר.  הצלחנו להתחבר ולגלות את הנקודות החזקות שיש בה, ומהם התחלנו לצמוח.  אני מרגישה שהקשר שלנו מאוד חשוב לה, בזכות הביחד יש לנועה יותר תחושת ביטחון ואמונה באנשים, שיש מישהו שחושב עליה ושהיא חשובה לו. התהליך חשף את נועה לחלומות הכמוסים שלה ואת היכולת שלה להגשים אותם. המפגשים חיזקו אצלה את היכולת להאמין שהיא יכולה לבחור ולעצב את חייה איך שתרצה ובשבילי,  אלו היו רגעים טהורים של עצירה ונתינה לאדם אחר, בתוך מעגל החיים העמוס שלי".
ירדן בן עוליאל 
בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית
במסלול קהילתי באונ' אריאל
בן עוליאל.jpg
"ההתנדבות נתנה לי כלים רבים להתמודד עם אתגרים, לעזור לאדם אחר, ללמוד להקשיב, לקבל, להכווין וללוות נערה מקסימה שנכנסה לי ללב והזכירה לי את עצמי בכל-כך הרבה מובנים. מה שגרם לי לעשות תהליך פנימי במקביל לתהליך שעברתי איתה. התעורר בי רצון לשנות חיים ולהפיץ כמה שיותר אור וטוב בעולם, להמשיך ולהשפיע".
אוויטה מנקוביץ
בוגרת תואר ראשון במדעי המוח-פסיכולוגיה
באוניברסיטת בר-אילן
אוויטה.jpg
נעמה.jpg
״עשיתי חונכות אישית לנערות."התנדבתי בעמותת 'ידידים', חנכתי ילדה במשך שלוש שנים.
ההתנדבות עוררה בי רצון להמשיך להשפיע, הבנתי כמה זה חשוב שאדם אחד יאמין בך, כמה מילה קטנה יכולה לעזור ולעודד וכמה תהליך הוא משהו לא קל ומתמשך, אך אפשרי.
ההתנדבות השפיעה עליי בבחירות למשך החיים בכך שאני יודעת שארצה לעבוד עם אנשים, לעזור ולתמוך ותמיד להיות שם בשבילם וכמה שיהיה בכוחי לעזור ולהשפיע".

 
נעמה עירקי כהן
בוגרת תואר בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה
באוניברסיטת אריאל
אוראל.jpeg
"במסגרת התנדבותי פגשתי את ליוותי ילד חכם ונבון ממוצא רוסי שהתקשה לדבר בעברית וזה הקשה עליו להשתלב בחברה, אך בדרך הנכונה הצלחנו להתמודד עם האתגר, בנינו ביטחון והפכנו לחברים. הכמיהה שיש לילד שמחכה לך כל שבוע זו הרגשה שאין לתאר".
אוראל אמסילי
בוגר תואר קרימינולוגיה ומזרח תיכון
באוניברסיטת אריאל 
"התנדבתי בתכנית 'סיכויים', שם חנכתי נער אחר בכל שנה והדרך הייתה מדהימה. מהתנדבות זו הבנתי שארצה להכניס את תחום הנוער בסיכון לחיים שלי וזה המשיך ללימודי תעודה מטעם המכללה שלי. קיבלתי המון כלים לסוגי התמודדות שונים, הסתכלות שונה על הנוער המקסים הזה שמחפש את המבוגר שיאמין בו, ייתן לו כלים, יהיה חבר שלו ומאידך יציב לו גבולות ברורים. זכיתי להיות חלק מתהליכים אצל נערים ובסופם, הגענו ליעד - המשך החיים בצורה אחרת ממה שהם היו רגילים. נחשפתי לסוגים שונים של אנשים זה תרם לי להמשך ההתפתחות שלי בתחום".פתח אותה וחיזקה את רצוני להמשיך בעשייה, ביוזמות עירוניות שקשורות בצמצום פערים״
אלין חיון 
בוגרת תואר חינוך מיוחד והתמחות במתמטיקה
במכללת האקדמית חמדת. 
אלין חיון.jpeg
"ההשפעה שלנו כמודל לחיקוי על ילדים ובני הנוער היא משמעותית, כל ילד צריך מישהו אחד שיאמין בו ומה שצריך הוא פשוט להיות. זכיתי לקחת חלק, להשפיע, לעצב ואני בטוחה שעוד אמשיך ואתרום כי זו הדרך שלי".
שיר בן חמו
בוגרת תואר ראשון במדיניות ציבורית, ממשל ומשפט במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
שיר בן חמו לשנות תמונה שקיימת החלפה.jpg
איליה שלומין.jpg
״התנדבתי עם נוער בסיכון. חשתי תחושות שליחות וסיפוק שכן יצא לי לפגוש נערים בעלי רקע קשה מאוד, שלעולם לא קיבלו ליווי והכוונה של אדם מבוגר שרוצה להעניק להם כלים להתמודדות עם דילמות בדרך נורמטיבית. ההתנדבות הוסיפה לי פרספקטיבות לחיים, נתנה לי אפשרות להחזיר לקהילה שלי ולפתח אותה וחיזקה את רצוני להמשיך בעשייה, ביוזמות עירוניות שקשורות בצמצום פערים״
איליה שלומין
למד כלכלה וניהול באוניברסיטת בן גוריון
אורלי.jpeg

"בשנה א' הדרכתי בני נוער על מצב העוני בישראל, היה מספק לראות שהתלמידים לא לוקחים הכל כמובן מאליו. בשלושת השנים לאחר מכן ביצעתי חונכות אישית, התחושה הזו שאני יכולה לסייע למישהו ולהשפיע עליו בצורה כל כך חזקה הן מבחינת מצב רוח והן מבחינת ההתמודדויות היא מאוד מספקת. החניכים היו מחכים להיפגש איתי, זה נתן לי הרגשה כמה אני משמעותית בחיים שלהם". 
אורלי מישייב
בוגרת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל 
״עשיתי חונכות אישית לנערות.
כאחות בכורה במשפחה שלי, היה כיף לקבל הזדמנות נוספת להיות מודל של אחות גדולה לנערה. ותמיד ידעתי שאשלב התנדבות בחיי״
נעה דוידי
למדה רפואה באוניברסיטת בן גוריון 
נועה דוידי.jpg
״התנדבתי בבית ספר לילדים על הרצף האוטיסטי. למדתי שילדים עם צרכים מיוחדים, שהיומיום שלהם קשה כל כך, הם הילדים הכי חייכנים, מתוקים, חכמים ויפים שהכרתי. ההתנדבות גרמה לי להיות סבלנית ואכפתית יותר לאחרים, ובוודאי עוררה אצלי רצון להמשיך ולהשפיע״
מלי עובדיה
למדה משפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן
מלי עובדיה.jpg
שני שרמן.jpg
״בשנה א' העברתי הדרכות בבתי ספר, בשנה ב׳ חנכתי ילדה שנכנסה לי ללב ובשנה השלישית הייתי רכזת מלגאים בסיירת ידידים. בזכות ההתנדבות רכשתי כלים לעמוד מול אנשים, לקחת אחריות ולהיות שם בשביל הנחנכים, מתוך תחושה שהבנתי לליבם. זה פקח לי את העיניים. הכרתי אוכלוסייה במצב סוציו-אקונומי לא קל וראיתי את השינוי שהילדים עוברים בעקבות החונכויות״
שני שרמן 
למדה תקשורת באוניברסיטת אריאל 
נאור נוי.jpg
״בשנתיים הראשונות ללימודים ליוויתי נער בן 15 ובשנתיים הבאות ילד בכיתה א'. ההתנדבות גרמה לי להבין שגם כמה שעות כאלה בשבוע יכולות לעזור לילד. הבנתי עד כמה חשוב שיש לילד מישהו שהוא יכול לדבר איתו ולשתף אותו. אני רוצה להמשיך ולהשפיע על ילדים שצריכים את זה״
נאור נוי
למד חשבונאות וכלכלה באוניברסיטת אריאל
עובד במס הכנסה
״אני מתנדבת עם בני נוער בבית ספר בקריית שמונה. הבנתי שאפילו עזרה במטלות הקטנות ביותר יכולה לעשות
הבדל ולהשפיע על חייהם של התלמידים: להראות להם שהשמיים הם הגבול
ולגרום להם להאמין בעצמם, שזה הדבר
הכי חשוב״
אביה דוידי
מסיימת לימודי ביולוגיה באוניברסיטת בר אילן
אביה דוידי.jpg
״ בזכות העמותה הבנתי עד כמה אני אוהבת לעבוד עם צעירים. אפשר לומר בהחלט שבזכות החשיפה לפעילות העמותה החלטתי לעשות הסבה מקצועית ועברתי למגזר הציבורי״
שיר טל
למדה משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים
מנהלת את מחלקת הצעירים במועצה המקומית שוהם
שיר טל.jpg
bottom of page